داغ گولی

همزمان با ولادت حضرت قائم (عج) با حضور دکترسعید شبستری معاون سیاسی و امنیتی استاندار آذربایجان شرقی و دکتر صادق نجفی شهردار کلانشهر تبریز مرحله اول آبگیری دریاچه چندمنظوره داغ گؤلی واقع در ارتفاعات تفرجگاه عینالی آغاز شد.

به گزارش تبریز مدرن ، دکتر صادق نجفی شهردار کلانشهر تبریز با اشاره به اهمیت احداث داغ گولی در بام تبریز عینالی گفت: همزمان با  اجرای چندین پروژه مهم در این تفرجگاه، تولد دریاچه داغ گؤلی در بام تبریز عینالی نقش موثری در جذب گردشگر و مطرح شدن این تفرجگاه به عنوان قطب گردشگری تبریز در سال ۲۰۱۸ خواهد داشت.

شهردار کلانشهر تبریز احداث دریاچه داغ گولی را از پروژه های ماندگار در این تفرجگاه نام برد و بیان نمود: این دریاچه ۵۴۰۰۰ مترمکعبی علاوه بر تأمین قسمتی از آب خام مورد نیاز پهنه های جنگلکاری شده عینالی، با ایجاد امکانات رفاهی تفریحی پیرامون آن می تواند به میزبانی هرچه بهتر از شهروندان تبریز و مهمانان عزیز کمک کند.

وی از زحمات مدیریت و کارکنان سازمان توسعه و عمران عون ابن علی شهرداری تبریز تشکر و قدردانی نمود و افزود: اجرای پروژه های متعدد در چند سال اخیر در این تفرجگاه قابل تحسین است. پروؤه هایی همچون کف سازی جاده اصلی تفرجگاه، توسعه ۲۰۰ هکتار جنگلکاری با استفاده از درختان مثمره، تجیهز و بهسازی بوستان های حاشیه اتوبان پاسداران بخصوص پارک پیوند که سال گذشته افتتاح شد، ایجاد پارک طبیعت و حیات وحش و سایر اقدامات در حال اجرا و انجام گرفته مطمئنا تأثیر بسزایی در رونق صنعت گردشگری در این تفرجگاه خواهد داشت.

منبع خبر: وب سایت tabrizeman