تله کابین

تله‌کابین تبریزدر این منطقه راه‌اندازی شده که از تکنولوژی بالایی برخوردار بوده و پس از تکمیل پروژه به طولانی‌ترین تله‌کابین کشور تبدیل خواهد شد. به هنگام سوار شدن به این تله‌کابین می‌توان منظره بسیار زیبای کوهستان و شهر را تماشا کرده و از آرامش بی‌نظیر کوهستان لذت برد. همچنین کافه‌ها و رستوران‌ها در ایستگاه دوم پذیرای گردشگران هستند.

طرح تله کابین عون بن علی به عنوان یکی از پروژه های مشارکتی شهرداری تبریز از جمله طرح های پیش بینی شده و مصوب شورای اسلامی شهر در قالب برنامه پنج ساله توسعه و عمران شهری موسوم به تبریز ۹۰ به شمار می رود. ویژگی خاص و منحصر به فرد تله کابین تبریز  آرامشی است که در ایستگاه آخر و در دل کوهستان به دور از هیاهوی شهر به شما دست میدهد.فاز دوم و سوم  فاز دوم تله‌کابین تبریز از ارتفاعات عون بن علی تا سد شهید مدنی اجرا خواهد شد و فاز سوم این پروژه نیز از سد شهید مدنی تا ارتفاعات کوه دند تکمیل خواهد شد که پس از راه اندازی این پروژه به طولانی‌ترین تله کابین کشور تبدیل خواهد شد .

از دیگر ویژگی های تله کابین تبریز تکنولوژی بالای سیستم می باشد که از شرکت معتبر دوپل مایر اتریش خریداری شده و اخذ نشان استاندارد اروپا برای سیستم منجر به اطمینان خاطر استفاده کنندگان است.

منبع خبر: وب سایت سازمان توسعه و عمران عون بن علی